Yeni Arabalar, En Son Çıkan Araba Modelleri

Artık kötü araba yok denecek kadar az ve çıkan her otomobil yeni bir yenilik ve sürüş keyfi ilşe yerini alıyor her nedense aldığımız arabayo biraz kullandıkdan sonra veya hevesimiz kaçınca diğer yeni çıkan arabalar daha cazip geliyor isterseni şimdi en son çıkan rabalara bi göz atalım ;

Chevrolet’nin ihtişamlı SUV modeli Captiva yenilenen yüzü ve motorlarıyla test sayfalarımızın konuğu oldu. 2006 yılında tanıtılan Captiva bu yıl içerisinde yenilendi. Opel Antara ile aynı platformu, aynı motoru ve aynı şanzımanı kullanan Captiva’nın yürüyen aksamının büyük kısmı da Antara ile birebir aynı. Makyajdan sonra daha iyi bir iç mekan tasarımına ve daha modern bir görünüme kavuşan Captiva, 2.0 litrelik CDTI motorla satılmaya devam ediyor. Makyajın getirdiği farklılık ise aracın çekiş sisteminde oldu. Normalde Captiva makyajdan sonra 2.2 litrelik dizel motorla satılacaktı ama bizim gibi silindir hacmi üzerinden vergi alan ülkeler için eski 2.0 CDTI motora devam edildi ama artık bu motor sadece 4x2 çekiş sistemi ile alınabiliyor.

Araba Modelleri


Citroen DS5’den hoşlanmak için en büyük neden de bu oluyor. Bir MPV kadar büyük boyutlarda olmasına rağmen tasarımı son derece zarif olan DS5, Fransız üreticinin yeniden hayat verdiği DS serinin son üyesi. DS modelleri Citroen model gamı içerisinde daha elit bir noktada duruyorlar. DS5, 1.6 litrelik biri dizel biri benzinli iki motor seçeneği ile satılıyor. Her iki versiyon da bu tarz lüks otomobillerdeki en büyük beklenti olan otomatik şanzımana sahipler. Dizel versiyonda otomatikleştirilmiş bir şanzıman kullanılırken (MCP), turbo beslemeli benzinli motor da ise klasik bir otomatik şanzıman sunuluyor.


Mercedes-Benz tarihinin belki de en şanssız modelini seçmek istesek herhalde herkesin ortak düşüncesi bunun A serisi olduğudur. Nedenine gelirsek… İlk jenerasyon A serisi (W168) büyük umutlarla 1997 yılında tanıtıldı. Hep lüks ve büyük sınıf otomobiller üreten firma o dönemde A serisi ile önden çekişli kompakt sınıfta bir araç üretmeyi ve özellikle VW Golf müşterilerini çalmayı hedefliyordu.

Araba Resmi


Pickup segmentinin en çok satan modellerinden Isuzu D-Max konuğumuz oluyor. İkinci jenerasyonu ile yollarda olan D-Max, platform kardeşi Chevrolet Colorado ile çok benzer bir tasarıma sahip. Isuzu’nun kendi geliştirdiği motor ve yürüyen aksamı kullanan araç, ülkemizde tek motor seçeneğinde 4x4 ve 4x2 çekiş sistemlerini sunuyor. Otomatik vites sadece V-Cross 4x4 versiyonda sunuluyor.

Umarız yaptığımız çalışmayı beğinirsiniz...

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !